İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akıllı Cep Telefonları Nereye Gidiyor

2000 li yıllarda ülkemizde cep telefonu patlama yılı olarak kabul edebiliriz. Cep telefonunun en çok yaygınlaşmaya başladığı zamanlardı. Nokia, ericsoon, Motorola, Siemens, Samsung derken bir çok üretici bu alanda yatırım yaptı yeni modeller çıkardı ve rekabete başladı.

Hiç şüphesiz o yılların lideri Nokia idi. Nokia çıkardığı her telefonla dünya genelinde yankı uyandırır ve en yüksek satışları elde ederdi. Tabi ki ilk telefonlar boyutları ile tuşları ile heyecanlandırmıştı. İlk yaygınlaşmaya başladığında sadece konuşma ve mesajlaşma yapılabilen telefonlar sonrasında kamera eklendi.

Kameranın eklenmesi ile telefonlar daha çok dikkat çekmiş ve kullanıcı sayısı artmış durumdaydı. Akabinde dokunmatik telefonlar ve Android hayatımıza girdi. Android telefonların hayatımıza girmesi ile beraber cep telefonu sektörü hızla gelişmeye başladı. Kamera uygulamaları gelişti haritalar derken daha birçok uygulama ile hayatımızı iyice kolaylaştırdı.

Bununla birlikte telefonların güvenlik sistemi de gelişti. Pin le güvenlikten başlayan güvenlik sistemi parmak izi okuyucusu hatta yüz tanıma sistemine kadar gitti. Bir çok teknolji sever artık zirveye geldik demesine rağmen hala her geçen gün daha büyük yenilikler karşımıza çıkmakta.

Son olarak 2019 yılı katlanabilir telefon yılı olarak tarihe geçti. 2019 yılından itibaren tabletler de rafa kaldırılıp sadece cep telefonu ile bilgisayarda yaptığımız bir çok işi yapabileceği. Daha hızlı telefonlar, daha büyük hafızalara cep telefonu sektörünün nereye gideceğini iyice karmaşık bir hale getirdi.

Önümüzdeki yıllarda katlanabilir cep telefonlarının ilgisi azaldığında ne olacak peki. Şeffaf telefonlarımı üretilecek yoksa daha da mı ufak bir hal alacak. Akıllı cep telefonu sektöründeki yenilikler ne olacak siz söyleyin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.