İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei AppGallery artık kullanılabilir

Huawei’ye uygulanan yaptırımlardan sonra firma yavaş yavaş önlemlerini almaya başladı. Kullanıcılar tarafından Huawei ne olacak sorusu Artmaya başlamıştı ki Çinli firma üst üste yaptığı sürprizlerle piyasayı tekrar salladı. Google’ın yaptırım kararıyla birlikte yeni Android sistem verilmeyecek ve Huawei’ye Android güncellenmesi gelmeyecek denilse de Huawei, bu hafta süpriz bir şekilde Android 9’u kullanıcılarına sundu.

EMUI 9.1.0 güncellemesini tüm dünyada yayınlayan firma kullanıcılarının yüreğine bir nebzede olsa su serpti. Huawei’nin yayınladığı güncelleme ile birlikte arayüz de ufak değişiklikler, yeni zil sesi ve akran görselleri, Güvenlik konusunda iyileştirme, kamera uygulamasına da yeni özellikler ekledi. Yapılan güncelleme ve değişiklikler kullanıcılar tarafından taktirle karşılanırken hiç beklenmedik bir şekilde güncelleme ile AppGallery de aktif edildi.

AppGallery nasıl kullanılır

Huawei’nin kendi bünyesindeki AppGallery yüzlerce uygulama ile tüm dünya da aktif edildi. Herkes merakla Google Play gittikten sonra ne yapacağız derken firmadan beklenmedik bir adım geldi ve AppGallery’i aktif kullanıma sundu. Uygulama geliştiricilere mesaj yolladığını geçen ki haberimizde duyurmuştuk. Söylentiler den ibaret olan konu artık gerçeklik kazandı.

Huawei Kendi uygulama marketini kullanıcılara sunmasının ardından hemen herkes AppGallery’i kontrol etti. Henüz tam bir boyut kanamayan uygulama marketi yavaş yavaş gelişeceğe benziyor. AppGallery’i kullanıma sürülmesi ile kullanıcıların aklındaki bir çok soru cevap kazanmış oldu.

AppGallery uygulamasına tıkladığınız andan itibaren kullanabilirsiniz. AppGallery’i kullanamıyorsanız öncelikle hesap açmanız, hesabınız yoksa hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesaba giriş yaptığınız andan itibaren Huawei AppGallery uygulamasını kullanmayan başlayabiliesiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.