İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei Mobil Bağlantı Neden Kopar?

Günümüzde herkesin elinde akıllı cep telefonu ve bol bol İnterneti bulunuyor. Sosyal medyada gün boyunca vakit geçirip Web sayfalarında geziniyoruz. Yalnız arada sırada da olsa mobil bağlantılarımız kopuyor. Peki cep telefonundaki İnternet neden kopar, mobil veri neden kesilir? Huawei’nin resmi açıklamalarından bir bakalım.

Mobil veri neden kesilir, nasıl düzeltilir?

  1. SIM kartınızın çalıştığını onaylamak için operatörünüzle iletişime geçin. SIM kart 2G veya 3G aramayı desteklemiyorsa telefonunuz periyodik olarak 2G/3G ağları arayabilir ve bu da 4G mobil ağdan kopmaya sebep olabilir. Arama işlevlerini destekleyen genel bir SIM kart kullanmanız önerilir.
  2. SIM kart 2G ve 3G arama destekliyorsa aynı operatörün SIM kartının kullanıldığı başka bir telefonun da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını kontrol edin. Sorun yoksa İnternet bağlantısı istikrarsız olabilir. Telefonunuzu daha istikrarlı ağ sinyalinin olduğu bir alanda kullanmayı deneyin.
  3. Sorun devam ederse APN’yi sıfırlayın. Bildirim panelini açmak için durum çubuğunu aşağı kaydırın, Mobil veriler ayarları ekranına girmek için Mobil veriler düğmesini basılı tutun, Erişim Noktası Adları düğmesine dokunun, ardından sağ üst köşedeki üç nokta menüsüne dokunun ve Varsayılana sıfırla seçin.
  4. Sorun devam ederse Ayarlar menüsünü açın ve Ağ ayarlarını sıfırla aratın. Ardından telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın. (Not: Bu işlem tüm Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı kayıtlarınızı silecektir.)

Sorun devam ediyorsa verilerinizi yedekleyin ve yardım almak için telefonunuzu faturası ile birlikte yetkili bir Huawei Müşteri Servis Merkezine götürün.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.