İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei’nin İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor?

Huawei, HarmonyOS işletim sisteminin ne zaman geleceğini açıkladı.

Çinli teknoloji devi Huawei, Google ile olan anlaşmazlığın bir yere varamayacağını anladı ve kolları sıvadı. Android ve Google ile bağlarını koparmak isteyen firma kendi işletim sistemini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Basın açıklaması yapan Huawei başkan yardımcısı, HarmonyOS işletim sisteminin 6 ile 9 ay içerisinde telefonlara dağıtılacağını bildirdi.

Huawei’nin geliştirdiği HarmonyOS, bilgisayar, tablet ve televizyon gibi pek çok alanda kullanılabiliyor. Huawei her ne kadar telefonlarda kullanmayacağım söylese de son yaşanan olaylar telefonlarda da kullanılacağını gösteriyor. Firmanın son olarak tanıttığı Huawei Mate 30 serisi bilindiği üzere Google servislerinden yararlanamıyor. Bu yüzden de sadece Çin de satışını gerçekleştiriyorlar. İlerleyen dönemlerde sıkıntı yaşanmaması adına Huawei’nin kendi işletim sistemini kullanması şart.

2019 yılında satışını en çok artıran firma olarak Huawei gelecek nesil modellerini de riske etmeyecek ve HarmonyOS işletim sistemini dağıtolacağı ön görülüyor. Akıllı telefon pazarında liderliğe oynayan Çinli firma çkendi işletim sistemini piyasaya sürdüğünde Android ve IOS nasıl etkilenecek bir bakalım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.