İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Cep Telefonlarında Parmak İzi Sorunu ve Çözümü

Akıllı cep telefonlarında ki güvenlik sistemi o kadar gelişti ki artık ekran içi parmak izi sensörü bile bulunuyor. Samsung Cep Telefonlarında Parmak İzi Sorunu neden olur nasıl çözülür. Öncelikle parmak izi sensörü neden olur ve nasıl düzeltilir. Aşağıda ki adımları izleyerek sorundan kurtulabiliriz.

Parmak izi sensörünün genelde yazılımsal sebeplerden arıza yaptığı her zaman bilinir. Yalnız ekran içi parmak izi sensörlerinde ekrandan dolayı da olabilir. Peki bunlar için nasıl bir önlem almalıyız.

Samsung Cep Telefonlarında Parmak İzi okuyucusu sorunu gidermek ilk aşama mevcut parmak izlerini silip tekrar eklemeliyiz. Telefonunuza kayıt ettiğiniz parmak izinizi silin telefonu kapatın 1 dk sonra tekrar açın tekrar parmak izinizi ekleyin. Bu işlemden sonra sorun giderilmedimi?

O zaman sorun yazılımsal olabilir. Bu durumda telefonumuza format atmamız gerekecek. Telefonunuzu fabrika ayarlarına dönederin ( yedekleri izi almayı unutmayın). Yeniden kurulumu gerçekleştirin bu sayede yazılımsal bir sorun varsa giderilecektir. Bu işlemin ardından da parmak izi okuyucusu çalışmıyor ise telefonunuzu yetkili servise gönderin. Zira sorun ekran camından olma ihtimali büyük.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.